ESKİŞEHİR'E ULAŞIM REHBERİ

Karayolu:
Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Antalya ve Konya yönüne her saat değişik firmaların seferleri bulunmaktadır. Pek çok otobüs firması Eskişehir’e ulaşım sağlıyor. Otogar, şehrin bir miktar dışında ancak hemen yanındaki tramvay durağı ile şehir içine gidiş oldukça basittir.
İlgili firmaların web sayfalarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşabilirsiniz.

Yüksek Hızlı Tren:
Ankara, İstanbul ve Konya arasında karşılıklı seferler bulunmaktadır. İstanbul- Eskişehir arası yaklaşık 2 saat 30 dakika, Ankara- Eskişehir arası ise 1 saat 30 dakika, Konya-Eskişehir arası ise 2 saat 15 dakika kadar sürüyor.
 • Ankara-Eskişehir arasında günde karşılıklı 13 sefer,
 • İstanbul-Eskişehir arasında günde karşılıklı 11 sefer yapılmaktadır.
 • Konya-Eskişehir arasında günde karşılıklı 3 sefer yapılmaktadır.
 • Sefer saatlerine buradan  ulaşabilirsiniz.

  Hava Yolu:
  Yurt içi seferler bulunmamaktadır. İlla uçak ile geleceğim derseniz Brüksel’den aktarmalı gelebilirsiniz.

  ŞEHİR İÇİ ULAŞIM REHBERİ

  Bir Avrupa Kenti'nde

  Şehir içinde temel ulaşım aracı tramvay (ESTRAM)dır. Güzergah ve sefer saatlerine ulaşmak için buraya  tıklayın. Bir diğer seçenek ise otobüslerdir. Otobüsün kalkış noktalarından biri, Odunpazarı. Eğer bu civardaysanız ve gideceğiniz yere çok yakın bir tramvay durağı yoksa otobüslere ilk duraktan binmek kolay olacaktır. Hangi otobüsü kullanacağınıza ve saatlerine buradan  bakabilirsiniz.
  Belediyeye ait olmayan, fakat yerel halkın sık tercih ettiği seçeneklerden biri ise Dolmuşlardır. Eskişehir’de dolmuşlar kırmızı renkte. Aynı numaralı hatlar senelerdir kullanılıyor, bu nedenle ezberlemesi otobüsten daha kolay. Onların güzergahları da şurada var.
  Esbilet: Dolmuşlar hariç, şehir içinde belediyeye ait ulaşım araçlarını kullanmak için bu biletten almanız gerekiyor. Bir bilet 60 dakika içerisinde aktarma için kullanılabiliyor. Diğer seçenek ise, Eskart satın alıp içine kredi yüklemek. Eğer uzun süre kalmayacak ve çoğunlukla yürüyecekseniz, bilet almak daha mantıklı. Biletleri Eskart işareti bulunan büfelerden veya dükkanlardan alabilirsiniz.

  Nereyi Gezelim? Konaklama

  Otogardan  Şehir Merkezine  Nasıl Giderim?

  Otogardan çıkınca göreceğiniz tramvay durağından SSK veya Opera yönüne giden tramvaylardan birine binin. Her iki tramvay da ÇARŞI durağından geçmektedir.

  Gardan  Şehir Merkezine  Nasıl Giderim?

  TCDD Garı, şehrin merkezinde bulunuyor. Garın önünden sola doğru yürüdüğünüzde Espark ve Doktorlar Caddesi hattının tam ortasına çıkıyor olacaksınız. Aynı zamanda, garı arkanıza alıp dümdüz Atatürk Caddesini takip ederseniz Odunpazarı’na çıkmış oluyorsunuz. Bu mesafe biraz uzun. Buraya tramvay ile gitmek için ise İsmet İnönü ya da Espark duraklarından tramvaya binebilirsiniz.

  Teşekkürler: Aslınur Avgın

  ESTRAM

  Güzergah ve Hareket Saatleri

  Halk Otobüsleri

  Güzergah ve Hareket Saatleri

  Çi Börek

  Kıyma ve soğanın, açılmış yufkanın arasına konulup kızartılmasının en lezzetli hali olan Çi börek, Kırım Tatar mutfağından bizim mutfağımıza geçmiş enfes bir yemek.

  Dolmuşlar

  Güzergah ve Hareket Saatleri

  Back to Top